10 cech, które charakteryzują przedsiębiorcę odnoszącego sukcesy

Co charakteryzuje prawdziwego przedsiębiorcę? Nawet jeśli mają inne cele, a sukces każdy rozumie na swój sposób, to istnieje klika cech wspólnych, które sprawiają, że marzenia mogą się spełnić.

  1. Pasja

Odnoszący sukcesy przedsiębiorcy kochają swoją pracę. Prawdziwa pasja jest niezbędna, aby odnieść później spektakularny sukces. Tylko w ten sposób można szczerze oddać się jakiejś czynności – poprzez pasję. Tym istotniejsza jest koncentracja na rzeczach, które tworzą w nas potencjał.

  1. Charakteryzują się zdrową samooceną

Poznaj się lepiej. Zdrowa samoocena może przyczynić się do osiągnięcia sukcesu, lub znacznie to ułatwić. Znam swoje mocne strony, słabe strony, cechy charakteru i granice ale nadal pracuję nad sobą i swoim rozwojem. Im lepiej znasz samego siebie tym łatwiej jesteś w stanie ocenić zachowanie Twojego partnera biznesowego.

  1. Są kreatywni 

Kreatywność nie ogranicza się tylko do stanu umysłu. Odnoszący sukces przedsiębiorcy są także bardzo kreatywni w odnajdowaniu rozwiązań dobrze już znanych problemów. Taka kreatywność jest utożsamieniem ducha przedsiębiorczości. Poprzez kreatywny sposób myślenia przedsiębiorcy są w stanie uciec od konkurencji.

  1. Posiadają wytrwałość w dążeniu do celu

Niepowodzenia są częścią drogi na szczyt. Przedsiębiorcy są tego świadomi, dlatego żadna porażka nie sprawi, że zboczą ze swojej drogi. Niestety w naszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie wszystko pędzi i szybko się zmienia, zbyt często, za szybko się poddajemy. Jednak historia uczy nas, że losy ludzkości potoczyłyby się inaczej, gdyby nie było w niej miejsca na odwagę i gotowość do poniesienia porażki. Wiele znamienitych osobistości odkrywało swoje umiejętności i zdolności w momencie poniesienia porażki

  1. Zapisują swoje cele

Wielu odnoszących sukces przedsiębiorców zapisuje swoje cele i jest to pierwszy etap przeniesienia marzeń do rzeczywistości. Przenoszenie wizji na papier było zawsze jednym z ważniejszych części składowych strategii, celów wizji i życzeń znanych przedsiębiorców.

  1. Dysponują mocnymi więzami socjalnymi

Silnie rozbudowana sieć więzi socjalnych umożliwia rozwijanie horyzontów biznesowych i możliwości spotkanie nowych partnerów biznesowych. Aby przedsiębiorcy byli w stanie być konkurencyjni w silnie zglobalizowanym świecie, muszą rozwijać swoją siec kontaktów.

  1. Korzystają z różnych źródeł

Odnoszący sukces przedsiębiorca nie musi wszystkiego wiedzieć i umieć. Powinien za to wiedzieć, kto dysponuje odpowiednią wiedzą i ma określone umiejętności. Dobra sieć i liczne kontakty biznesowe są już jakby na tzw. wyposażeniu standardowym każdego przedsiębiorstwa. W ten sposób zawsze można znaleźć sposób by dojść do założonego celu.

  1. Pracują w zespole

Dobrzy przedsiębiorcy starają się zacieśniać więzy na zasadach wzajemnego zaufania wśród swoich członków zespołu, dostawców, klientów i nie boją się oddelegowywać obowiązki na innych.

Badania przeprowadzone przez „smallbiz“ pokazują, że odnoszący sukces przedsiębiorcy są raczej zainteresowani umożliwianiem dalszego rozwoju innych.

  1. Pokazują dużą gotowość na ryzyko

Przedsiębiorcy kalkulują ryzyko – pojęcia typu niemożliwe lub nigdy nie znajdują miejsca w ich słowniku. Podążanie nowymi drogami to często klucz do prawdziwego sukcesu.

  1. Uczą się całe życie

Mądrzy przedsiębiorcy ciągle się uczą i pragną zdobyć na tyle dużą wiedzę, jaka tylko będzie możliwa. Starają się tym jak najbardziej zapełnić swój rozum. Nowe umiejętności, nowa wiedza często jest to dla nich nałóg. Wiedza to władza jak mawiał francuski filozof Francis Bacon.

 

Także nie zwlekaj bierz się do pracy i stań się odnoszącym liczne sukcesy przedsiębiorcą! Trzymam kciuki.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

o-MULTI-TASK-facebook