14 zajebistych powodów dla założenia własnego Start Up

1. WOLNOŚĆ

Jako przedsiębiorca wzgl. prowadzący własną działalność samodzielnie podejmuje się decyzje i samodzielnie działa. Taki wymiar niezależności nie oferuje żadna inna forma życia zawodowego.

2. WIZJA I POMYSŁ

Jako przedsiębiorca masz możliwość realizacji swoich wyobrażeń o produkcie czy usłudze 1:1. Tylko rynek określa, co osiągnie sukces, a nie sceptycy w przedsiębiorstwie.

3. SATYSFAKCJA

Wielu zatrudnionych postrzega swoją pracę jako zło konieczne. Jako przedsiębiorca samemu dokonuje się wyboru działania. To generuje znacznie większą motywację i uczucie satysfakcji.

4. ELASTYCZNOŚĆ CZASOWA

Jako przedsiębiorca samemu decyduje się o tym, kiedy co się robi. Można swobodnie organizować sobie czas, nie ma żadnego zegara kontrolnego. To może prowadzić po pewnym czasie do lepszego zgrania życia zawodowego, rodzinnego i czasu wolnego.

5. NIEZALEŻNOŚĆ FINANSOWA

Nawet jeśli same pieniądze szczęścia nie dają: kto jest niezależny finansowo, może żyć samodzielnie. To stanowi ogromną wartość. Jako przedsiębiorca masz szansę to osiągnąć.

6. BEZPIECZEŃSTWO

Jako osoba zatrudniona nie ma się żadnego wpływu na pewność miejsca pracy. Jako prowadzący własną działalność samemu dąży się do tego, aby firma dobrze prosperowała, a miejsce pracy było pewne.

7. WŁASNE ZABEZPIECZENIE

Na państwowe zabezpieczenie nie można już liczyć. Lepiej samemu zadbać o bezpieczną przyszłość. Dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo jest najlepszym zabezpieczeniem na starość.

8. DUMA I UZNANIE

Ten, kto założył własną działalność, może być z siebie dumny – bez względu na to, jak wielkie jest przedsiębiorstwo. Osoba zatrudniona raczej nie ma szans na podobne przeżycia związane z odnoszeniem sukcesu.

9. ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Przejęcie odpowiedzialności za współpracowników oraz zaoferowanie im pewnych i pozytywnych miejsc pracy może być bardzo zadowalające. Również można samemu decydować o zaangażowaniu socjalnym.

10. FINANSOWANIE I KORZYŚCI PODATKOWE

Dla samodzielnego przedsiębiorcy istnieje możliwość korzystania ze wsparcia ze strony licznych państwowych programów finansowania i dotacji, a część wydatków (np. jedzenie firmowe, samochód etc.) można odliczyć od podatku.

11. PASJA

Każda minuta zainwestowana w zakładanie swojej działalności oraz pasja, z jaką tworzy się swój biznes, jest wygraną. Takiej możliwości nie ma, gdy jest się pracownikiem.

12. ROZWÓJ UMIEJĘTNOŚCI

Rola przedsiębiorcy automatycznie wymusza ciągłe doskonalenie się. Nieustannie uzyskuje się nowe umiejętności, staje się ekspertem nie tylko w wybranym sektorze, ale i w ogólniejszym zakresie, rozwiązuje się różne problemy.

13. OTWARCIE NA ZMIANY I NOWOŚCI

Bycie przedsiębiorcą oznacza pozostanie otwartym na innowacje i procesy zmian. To pozytywnie wpływa na kształtowanie się osobowości. Dłużej zachowuje się młodość.

14. ZDOLNOŚĆ DECYZYJNA

Bycie przedsiębiorcą oznacza ciągłe podejmowanie decyzji, za które ponosi się pełną odpowiedzialność. To także pozytywnie wpływa na rozwój osobowości.

 

Waldemar Ariel Gala

Recent Posts

Start typing and press Enter to search