3 wskazówki, jak skutecznie osiągnąć swoje cele

My, ludzie mamy dziennie jedynie ograniczoną ilość energii. Dlatego tak istotne jest dobrze podzielić ten czas. Mówiąc prościej: bądź świadomy czego chcesz! Możesz siedzieć cały dzień przed telewizorem, spotykać się ze znajomymi lub robić niezliczone inne rzeczy, które ni jak mają się do Twojego sukcesu.

Poprzez ten krótki tekst, chcę pokazać Tobie, jak stosując pewne porady i wskazówki, w znaczący sposób podwyższyć swoją produktywność i dzięki temu być bliżej swojego celu. Szczerze mówiąc ta metoda, która się za tym kryje jest bardzo prosta, niestety w wielu przypadkach nie powiedzie się ona po samym jej wdrożeniu. Jak odnieść sukces?

Codziennie napotykamy przeszkody, które musimy pokonywać: zadania domowe, jakieś terminy, zakupy, sprzątanie itd. Mamy wtedy wrażenie, że zajęć robi się coraz więcej a końca nie widać. Jeśli byleś w podobnej sytuacji, ten artykuł powinien Tobie pomoc. Zacznijmy od pierwszej wskazówki:

  1. Bądź świadomy czego chcesz!

Jako ludzie mamy dziennie ograniczona ilość energii do dyspozycji. To też bardzo istotne jest, w jaki sposób ją dzielimy. Mówiąc prościej: bądź świadomy, czego chcesz! Możesz siedzieć cały dzień przed telewizorem, spotykać się ze znajomymi lub robić niezliczone inne rzeczy, które ni jak mają się do Twojego sukcesu. W ten sposób nigdy go nie osiągniesz. Uświadom sobie , co chcesz osiągnąć, w ciągu następnych kilku tygodni, miesięcy. Postaw sobie cel! Zapisz sobie go. Możesz go sobie nawet narysować – jakkolwiek chcesz. Twoja kreatywność nie może mieć granic. Po tym jak to zrobiłeś, postaw sobie mniejsze cele, które pomogą Tobie osiągnąć Twój główny cel. Krok po kroku. W ten sposób jesteś cały czas zmotywowany i skoncentrowany. Poprzez tzw. „cele pośrednie” cały czas jesteś na właściwej drodze.

  1. Zwołaj swoich znajomych

Nie powiedziałem, że nigdy w życiu, więcej nie spotkasz się ze swoimi znajomymi. Teraz jednak zauważysz, że można osiągnąć sukces razem z nimi, jeśli masz swój cel przed oczami. Opowiedz im o swoich planach i poproś żeby Tobie w tym pomogli. Prawdziwi przyjaciele będą Cię wspierać, nieprawdaż? Przyjaciele, znajomi, bardzo pomagają uporać się z pewnymi kłopotami. Jest masa rzeczy, którą w pojedynkę wykonuje się niechętnie. U mnie dla przykładu, były to wizyty na siłowni. Samemu naprawdę niechętnie tam chodzę. Ale wiem, że nie mogę zaniechać sportu, aktywności fizycznej. Dlatego namówiłem jednego z moich kolegów do tego, żeby uczęszczał razem ze mną na siłownię.  Najlepsze przy tym jest to, że jest to z korzyścią dla obu stron. Trenujemy wspólnie, dbamy o nasze zdrowie i mamy przy tym niesamowita frajdę. Także weź jednego ze swoich znajomych lub nawet kilkoro i spróbuj w ten sposób, załatwić swoje najmniej przyjemne obowiązki. Zobaczysz, że to znacznie łatwiejsze, jeśli masz kogoś po swojej stronie.

  1. Pracuj z nagrodami

Nie ma szans na leniuchowanie. Jednak nie można ciągle pracować. Najważniejsze to znaleźć zloty środek. Nie możesz za bardzo się stresować, ponieważ szkodzi to bardzo Twojemu zdrowiu. Podaruj sobie czasem coś, ale tylko wtedy, gdy naprawdę na to zasłużyłeś. Zgodnie z dewizą: najpierw pracuj , potem odpoczywaj. Ja na przykład uwielbiam seriale. Zdaje sobie sprawę, że kiedy zacznę oglądać mój ulubiony serial, ciężko mnie potem zmotywować do czegoś innego.

Więc co robię w takiej sytuacji? Pewnie już możesz odgadnąć? Dokładnie. Najpierw załatwiam wszystkie swoje sprawy, które mam wyznaczone na ten dzień. Jeśli chcesz możesz przejść do punktu 2, oby tylko wszystko zrobić, co było zaplanowane. Potem wieczorem nagradzam się za swoją ciężką prace, odcinkiem swojego ulubionego serialu. W ten sposób możesz długi czas się motywować i zobaczysz jaki jesteś produktywny.

 

Wypróbuj te 3 metody a zapewniam Cie, ze Twoja produktywność wskoczy na całkiem inny poziom. Najważniejsze, żebyś w końcu zaczął, bo Twój sukces zależy tylko od Ciebie.

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search