5 ciekawych zwyczajów self-made miliarderów, które możecie podpatrzeć

Interesująco jest spojrzeć wnikliwym okiem na zwyczaje self – made miliarderów. Jeśli marzysz o niezależności finansowej, powinieneś uczyć się od ludzi, którzy już to osiągnęli.

Obecnie na świecie mamy 1.810 miliarderów. Spośród nich 197 to kobiety. Do najmłodszych miliarderów zaliczamy 25 letniego, autora aplikacji Snapchat Evana Spiegela, który stworzył ją razem z Bobbym Murphy w 2011 roku. Do najstarszych miliarderów zaliczany jest stuletni bankier David Rockefeller, który zaczynał swoją karierę na najniższym szczeblu jako asystent managera w zagranicznym dziale, później w sławnej Chase Manhattan Bank i doszedł aż do stanowiska Chief Executive Officer.

Każdego roku magazyn Forbes zbiera dane odnośnie super bogatych tego świata, na których podstawie można stwierdzić, że najbogatsi maja bardzo podobne nawyki – nawet jeśli niektóre z nich wydają się bardzo dziwne.

Poniżej przytoczyliśmy 5 zwyczajów self-made miliarderów, charakterystycznych dla / typowych dla ich dnia codziennego i ich majątku.

 

  1. Medytują

Nauka jest zgodna: oprócz poprawy pamięci, codzienna medytacja wzmacnia nasz system immunologiczny oraz niesie ze sobą wiele innych zalet. (np. umniejsza ból, poprawia sen, wspiera kreatywność). Przedsiębiorcy i miliarderzy tacy jak Ray Dalio (założyciel Bridgewater Associates), Jack Dorsey (CEO  Twittera i Square) oraz potentatka medialna Oprah Winfrey, nie rezygnują z tego przyzwyczajenia.

 

  1. Poranne ptaszki

Czas to dla większości ogromny luksus. Z tego powodu niektórzy możni tego świata wstają wcześnie, aby w możliwie najefektywniejszy sposób wykorzystać dany dzień. Jack Dorsey, CEO Twittera i Square, zaczyna swój dzień o 5 rano, żeby pomedytować
i potrenować.

 

  1. Dobroczyńcy

Michael Bloomberg, CEO firmy  Bloomberg Media, przeznaczył ponad 3 miliony ze swojego  majątku na szczytne cele. Także Warren Buffett i Bill Gates podążają podobnym śladem i założyli “The Giving Pledge”(zobowiązanie do dobroczynności), który zachęca milionerów i miliarderów by przeznaczali cześć swojego majątku na cele dobroczynne. Niektórzy członkowie zobligowali się przekazać na szczytny cel 99 procent swojego majątku.

 

  1. Podążają za swoja pasja

Steve Jobs powiedział: “musisz znaleźć, to co kochasz”. Kto poszukuje jedynie finansowego bogactwa, nie podążając równocześnie za swoją życiową pasją, będzie miał najprawdopodobniej trudności by ten cel osiągnąć. Ani Steve Jobs ani Bill Gates nie chcieli wyłącznie zdobyć majątek. W pierwszej kolejności kierowali się swoją pasją, następstwem czego był dobrobyt, przyjemny efekt uboczny.

 

  1. Otaczają się innymi ludźmi sukcesu

Odpowiedni sposób myślenia jest największym majątkiem super bogatych. Ludzie sukcesu i niezależni finansowo, patrzą ponad horyzont, dążą do rozwoju mentalnego
i poszerzają swój punkt widzenia, dlatego otaczają się  ludźmi inteligentnymi, którzy osiągnęli w życiu sukces, którzy ich rozumieją, inspirują i ubogacają.

 

Przytoczone zwyczaje self-made miliarderów, nie są absolutnie żadnym gwarantem niezależności finansowej. Wskazówki te mogą pomóc w efektywny sposób wykorzystać czas i budować fundamenty sukcesu. Jeśli chodzi o mnie, muszę nauczyć się medytować;)

Recommended Posts

Start typing and press Enter to search

KING