6 wskazówek jak możesz poprawić swoją efektywność

  1. Ogranicz „pożeracze czasu”

W dzisiejszych czasach jest wiele pokus , które są  bardzo łatwo dostępne. Ograniczenie „pożeraczy czasu” typu Facebook, telewizor jak i pogawędek w czasie pracy  to pierwszy bardzo trudny krok do poprawy swojej efektywności. Te w gruncie rzeczy mało istotne rzeczy pożerają Twoją energie, która powinna zostać wykorzystana na wykonanie określonych zdań. Socjopsycholog Roy Baumeister opisał wyżej wymienione przykłady jako ego-wyczerpanie. Jeśli brakuje nam energii, możemy stracić zapał do osiągania naszych celów. Odizoluj się od informacji dochodzących z Facebooka czy Instagrama, staraj się nie kontrolować nowych informacji tam się pojawiających, wyznacz sobie czas wolny od mediów społecznościowych, no chyba że pracujesz przy ich udziale. Odwiedzaj Facebooka rzadziej i na kilka minut, potraktuj czas na Facebooku i innych mediach jako nagroda za dobrze wykonaną pracę.

Social-Media-Marketing-Strategy

  1. Mów częściej „nie”

To słowo ma moc. Niestety bardzo rzadko go używamy  a następnie musimy pogodzić się z następstwami. Nie ma niczego złego w używaniu tego słowa. Przyjaciele i koledzy znają Twoje umiejętności i możliwości często wykorzystują je żeby osiągnąć  ich cele lub żeby wykonać cudzą pracę. Powoduje to niestety, że sam zapominasz o swoich obowiązkach i nie skupiasz się na nich należycie. Mów częściej nie, poświęcaj czas na rzeczy , które lubisz  i które przybliżają Ciebie do swoich celów.

  1. Nie zaczynaj nigdy dwa razy

Dla przykładu piszesz maila i zapisujesz jako wersję roboczą, żeby wrócić do niego później i przechodzisz do kolejnego zadnia, bo brakuje Ci motywacji lub nie możesz znaleźć odpowiednich słów żeby dokończyć.  Kreatywne przerwy mogą czasami okazywać się pomocne. Jeśli natomiast chodzi o produktywną pracę, takie postępowanie prowadzi do niepotrzebnych strat czasu.  Jeśli poświęcasz już swoją uwagę na jakąś czynność/zadanie powinieneś je dokończyć , oddelegować lub porzucić.

  1. Zrezygnuj z multitaskingu.

Multitasking jest prawdziwym zabójcą produktywności. Jeśli chcesz osiągać swoje cele musisz z tego zrezygnować – nawet jeśli jesteś kobietą. Naukowcy z Standford University potwierdzili, że multitasking prowadzi do zmniejszonej efektywności. Naukowcy dowiedli że ludzie, którzy jednocześnie dostawali więcej niż jedną informacje, mają mniejszą zdolność do koncentracji i są narażeni na większe luki w pamięci niż osoby, które poświęciły się jednemu zdaniu. Multitasking obniża Twoją uwagę i wyniki , ponieważ mózg może skoncetrować się jednocześnie tylko na jednym zadaniu.

o-MULTI-TASK-facebook

 

  1. Twórz listy zadań.

Ilość dużych i małych zadań, powoduje wszechstronną frustracje i brak orientacji , jeśli zgubimy rozeznanie w nich. Spisuj sobie codziennie rano listę zadań jakie masz dziś do zrobienia, pamiętaj jednak przy tym żeby liczyć siły na zamiary i aby Twój optymizm nie uległ zniszczeniu. Dobrze sporządzona lista zadań to udany skok w codzienną rzeczywistość.

  1. Pokazuj swoje sukcesy.

W pełni zrozumiały jest fakt cieszenia się ze swoich sukcesów. Przepracowałeś długą listę zadań albo udało Ci się zdobyć długo oczekiwany sukces. Opowiedz o tym swoim najbliższym. Podskocz w górę, zadzwoń do mamy, jeśli jest Ci to potrzebne. Małe zwycięstwa dają Tobie większe poczucie własnej wartości, dodatkowo podnoszą Twoją motywacje i dają Tobie więcęj energii do kolejnych zadań.

 

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

inwestor